17. juulist kuni 8. augustini muutub Tallinna Raekoja väärikas kodanikesaal igal reedel ja laupäeval kell 18 omanäoliseks ooperiteatriks. Juba seitsmendat suve toob Muusikute fond PLMF publiku ette Suveooperi kostümeeritud kontsert-etendused, kus maailmakuulsate heliloojate looming kohtub Tallinna vanalinna ajaloolise atmosfääriga. Ooperisolistidena astuvad üles sopranid Maria ListraKadri Raalik (RO Estonia), Pirjo Jonas (RT Vanemuine), Maria VereteninaIlle SaarMarion Melnik ja Kristina Vähi, metsosopranid Karmen Puis (RT Vanemuine), Annaliisa Pillak ja Rael Rent, tenorid Filipp VarikRafael Dicenta (RO Estonia), Juhan Tralla ja Ivo Posti, baritonid Atlan Karp ja Aare Saal ning bass Stanislav Šeljahhovski, klaveril Piia Paemurru ja Katrin Lehismets. Õhtujuhid on Pille Lill ja Alar Haak.

Suveooperi erilisus peitub just selles, et publik ei kuula üksnes kontserti, vaid satub otsekui keset ooperilava. Tallinna Raekoja sajanditevanused müürid, intiimne kodanikesaal ja suvine õhtutund loovad keskkonna, kus muusika mõjub vahetult ning iga etendus on kordumatu.

Kontsertidel kõlavad aariad, duetid ja tertsetid maailmakuulsatelt heliloojatelt. Ligikaudu 60-minutilistele kontsert-etendustele annavad erilise ilme ajastutruud kostüümid ja esteetiline lavakujundus. Kõrvuti ooperimuusikaga saab publik nautida Tallinna Raekoja ajaloolist kodanikesaali ning selle ainulaadset atmosfääri. Suveooper pakub harukordse võimaluse kogeda kõrgetasemelist ooperimuusikat Eesti ühes väärikaimas ajaloolises hoones koos Eesti parimate ooperisolistidega.

„On suur rõõm, et ka sel aastal saavad Eesti andekad ooperilauljad pakkuda publikule meeldejäävaid muusikaelamusi imelises Tallinna Raekojas,“ ütleb Muusikute fondi PLMF juht Pille Lill. „Sumedad suveõhtud, Tallinna vanalinna ajalooline õhkkond ja kaunis ooperimuusika loovad elamuse, mis pakub rõõmu igale muusikasõbrale.“

Aastate jooksul on Suveooper kujunenud Tallinna suvise kultuurikalendri oodatud traditsiooniks. Lavale astuvad nii tunnustatud Eesti ooperisolistid kui ka noored lauljad, kes on omandanud hariduse Eestis ja mainekates välismaa kõrgkoolides. Nii kohtuvad ühel laval kogemus ja uus põlvkond, pakkudes publikule võimalust kuulda eri põlvkondade säravaid hääli vahetus ja lähedases õhkkonnas.

Suveooperi avakontserdid
Reedel, 17. juulil kell 18 astuvad lavale sopranid Maria Veretenina ja Ille Saar ning bariton Atlan Karp, klaveril saadab Piia Paemurru. Kavas on Verdi, Offenbachi, Bizet’, Rossini, Puccini, Händeli ja Mozarti looming.

Laupäeval, 18. juulil kell 18 esinevad sopranid Marion Melnik ja Ille Saar ning bariton Atlan Karp, klaveril Katrin Lehismets. Kõlavad Mozarti, Verdi, Gounod’, Puccini, Herberti, Lehári ja di Capua teosed.

Piletid on saadaval PILETILEVIS ja kohapeal enne kontserte.
Kogu kava koos esinejatega on leitav SIIN.
Iga kontsert-etenduse kohta saab jooksvalt infot ka FB‘st.

Videoklipp on nähtav SIIN.


Suveooperit toetavad
 Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn muusikalinn, Piletilevi Group AS, Selver AS, Digiposter OÜ jt.

© Muusikute Fond PLMF 2025. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop