KAVA
Johann Sebastian Bach (1685-1750) Cello Suite nr.1
Prelude
Sarabande
Gigue
Franz Schubert (1797-1828)
Eksprompt nr.4 As-duur D 899
Ester Mägi (*1922)
Sonaat klarnetile ja klaverile
Arvo Pärt (*1935)
„Peegel peeglis“ klarnetile ja klaverile
Claude Debussy (1862-1918)
“Peegeldused veel” tsüklist “Kujundid”
Rapsoodia klarnetile ja klaverile
Pierre Max Dubois (1930-1995)
Sarabande
Denis Bédard (*1950)
Fantaasia
VIRGO VELDI on Eesti üks säravamaid interpreete. Ta on lõpetanud G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (1988, õp. Villu Veski, prof. Olavi Kasemaa) ja Tallinna Konservatooriumi (1993, prof. Kasemaa). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (1997, prof. Kasemaa) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (2004, prof. Pekka Savijoki). Aastal 1990 saavutas V. Veldi III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas (1990) ning võitnud I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“ (1996). Ta on töötanud saksofoniõpetajana G. Otsa nim Muusikakoolis ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on V. Veldi EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. V. Veldi on esinenud saksofonisolistina mitmete tuntud orkestritega ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Teda on kutsutud esinema erinevatele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste dirigentidega nagu A. Rjabov, N. Aleksejev, T. Kaljuste, R. Joost, L. Sirp, M. Murdvee jt. Mitmed Eesti heliloojad nagu T. Kõrvits, G. Grigorjeva, T. Tulev, P. Uusberg on kirjutanud teoseid just V. Veldile. Ta on andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud I. Ilja R. Taal, P. Paemurru, M. Mikalai, K. Ratassepp, T. Lepnurm, U. Krigul, A.-P. Lattik, I. Maidre jpt. Samuti on V. Veldi osalenud popmuusika kontsertidel koos selliste artistidega nagu A. Veski, I. Linna, D. Benton, K. Toome, T. Padar jpt. ning olnud pikaaegne saksofonimängija ansamblis 2QS. Aastatel 1999-2014 oli ta saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht. V. Veldi on Muusikute fondi PLMF stipendiaat.
TOOMAS VAVILOV on Eesti üks väljapaistvamaid klarnetimängijaid. Ta on lõpetanud klarneti erialal Tallinna Muusikakeskkooli (1988, õp. Ülo Üksik) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (1992, prof. Hannes Altrov), samas ka orkestri dirigendina (1998, prof. Jüri Alperten). Ta on täiendanud end dirigeerimise alal Jonas Aleksa ja Roman Matsovi juures ning klarnetistina on ta osalenud Karl Leisteri ja Ivan Mozgovenko meistriklassides. Aastal 1990 võitis ta Eesti puhkpillimängijate konkursil esikoha. T. Vavilov on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkstri teine dirigent (2004–2006) ning Teatri Vanemuine muusikajuht ja peadirigent (2006-07). Lisaks on ta töötanud Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti Raadio kooriga. Klarnetistina on ta andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal, Belgias, Austraalias ja mujal. T. Vavilov on EMTA professor ja puhkpilliosakonna pedagoog ning on kuulunud ka erinevate konkursside žüriidesse. T. Vavilov on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2001) ja interpreedi aastastipendiumi (2005).
RALF TAAL on oma põlvkonna tunnustatumaid pianiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia. Ta on edukalt osa võtnud mitmest konkursist, pälvides muuhulgas 1993. aastal Edvard Griegi 150. sünniaastapäevale pühendatud noorte pianistide konkursil esikoha ning Schuberti nim. rahvusvahelisel pianistide konkursil 1995. aastal noorima finalisti eripreemia. R. Taal on olnud solistiks pea kõigi Eesti orkestrite ees, tehes koostööd Eri Klasi, Paavo Järvi, Anu Tali ja teiste väljapaistvate dirigentidega ning andnud arvukalt soolokontserte. Ta on hinnatud ansamblipartner paljudele vokaal- ja instrumentaalsolistidele (Helen Lokuta, Oksana Sinkova, Pille Lill, Mati Palm jt). R. Taal töötab pedagoogina EMTA-s ja Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis. 2011.a. pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia. 2014. aastal ilmus temalt sooloalbum Chopini klaverimuusikaga “Magic of Sound” (Estonian Record Productions).