MARIANNE LEIBUR TRIO JA SÕBRAD
27. august kell 19.00 Rootsi-Mihkli kirik

Marianne Leibur (vokaal), Joel Remmel (klaver), Janno Trump (bass)

Kaastegevad:
Linda-Anette Verte (violin), Katariina Maria Kits (violin)
Ann Mäekivi (viola), Marcel Johannes Kits (cello)

Kammerjazz

MARIANNE LEIBUR on noor laulja ja viiuldaja, kes õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris ning eelmisel õppeaastal täiendas ta ennast Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Eelmise aasta kevadel toimunud Uno Naissoo nimelisel loomingukonkursil pälvis ta esimese koha palaga “Tinasõdur”. 2019. aastal toimunud rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage sai M. Leibur esimese koha ning maineka Läti helilooja maestro Raimonds Paulsi eripreemia. Möödunud aasta detsembris avaldas lauljatar oma esimese albumi, millele omistati Eesti Muusikaauhindadel nominatsioon ”Aasta debüütalbum”. Hiljuti anti talle tunnustus ”Noor jazzitalent 2020”.

JOEL REMMEL on Eesti noorema generatsiooni üks omanäolisemaid ja hinnatumaid pianiste. Ta on kohalikul jazzi maastikul aktiivselt osalenud enam kui kümme aastat, tehes koostööd pea kõigi Eesti ja arvukate välismaiste suurkujudega. Ligi 9 aastat on J. Remmel eestvedanud omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio. Selle ajaga on avaldatud neli stuudioalbumit – “Lumekristall” (2012), “More Than Fishermen” (2014), “Some Things Never Change” (2016) ja “Sharp” (2019). Joeli äratuntav klaverimäng kõlab veel ligi 25 heliplaadil, mis peamiselt kodumaiste muusikutega on salvestatud. 2011. aastal pälvis Joel äramärkimise “Noor Jazzitalent”, sel kevadel pälvis ta tiitli ”Aasta jazzmuusik”. 2013-14 aastal osales ta European Jazz Orchestra koosseisus üle-euroopalisel kontsertreisil. Nii Eesti kui välismaa muusikutega koostöös on Joeli mäng jõudnud lisaks Euroopa publikule ka Venemaa, USA, Hiina ja Jaapani kuulajateni.Tegevmuusiku tiheda graafiku kõrval on Joel õppejõud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.

JANNO TRUMP on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui ka bigbändile ning on eestvedajaks jazz-funk orkestrile JT Conception. 2017. aasta aprillis pälvis J. Trump festivalilt Jazzkaar “Noore Jazzitalendi” auhinna. Lisaks Marianne Leibur Triole toetab ta oma bassimänguga hetkel aktiivselt ka paljude teiste bändide tegemisi – Karl-Erik Taukar Big Band, Sofia Rubina Band, Linda Kanter Quartet, Funkifize, Maarja Aarma MA, Late’s 5, The Swingin’ Sisters & Band jt.