Muusikute fond PLMF korraldab Talveooperi kontsert-etendusi Tartu Jaani kirikus väljapaistvate ooperisolistidega.
Õhtu juhid Pille Lill ja Alar Haak tutvustavad esitamisele tulevaid autoreid, räägivad teoste saamisloost ning palju muud huvitavat ooperi maailmast. 

Kontsert-etendused toimuvad 26. novembril kell 18:00, kus esinevad dramaatiline koloratuursopran Maria Veretenina ja unikaalne hääleliik kontratenor Ivo Posti.
Klaveril saadab Tiina Kärblane. Kõlab Monteverdi, Cavalli, Händeli, Mozarti jt. looming. 

9. detsembril kell 18:00, esitavad ooperimuusikat lüüriline sopran Kristina Vähi ja tenor Oliver Kuusik, klaveril saadab Piret Randal.
Esitusele tuleb heliloojate Donizetti, Verdi, Schuberti, Tosti jt. looming.

Maria Veretenina debüteeris Soome Rahvusooperis 2011. aastal Mussorgski ooperis “Boriss Godunov” koos maailmakuulsa ooperisolisti Matti Salmineniga.
Ta on esinenud erinevates maailma riikides (Rootsi, Soome, Venemaa, Itaalia, Hispaania, Austria, Ungari, Saksamaa, Suurbritannia jm).

Ivo Posti on õppinud Haagi Kuninglikus Konservatooriumis. Ta on võitnud arvukalt konkursse ning andnud kontserte üle Euroopa.

Kristina Vähi on tunnustust pälvinud nii ooperi, opereti kui ka muusikalisolistina.
Ta on lõpetanud Tallinna G. Otsa nim Muusikakooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, omandades bakalaureuse ja magistrikraadi ooperilaulu erialal.
Kristina Vähi teeb üheaegselt rolle nii RO Estonia, kui ka Tartu Vanemuises.

Oliver Kuusik alustas lauluõpingiud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on lõpetanud Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri ja ooperistuudio Londonis (2006).
Ta töötas aastatel 2008-2017 Rahvusooperis Estonia ja tegutseb käesoleval ajal vabakutselisena.