Valga-Valka Seitsme Kiriku Suvemuusika festival toob kirikutesse Valga vallas ja Valkas suurepärased esinejad ja tipptasemel kultuuri. Kolmel juulikuu nädalal, 6.-25.07, saab kauneid kontserte kuulata seitsmes Valga-Valka kirikus. Festival algab 6. juulil, mil Valga Jaani kirikus toimub kell 19 kontsert pealkirjaga “Ukraina värvid”, kus esinevad Donbassist pärit väljapaistev bass Pavlo Balakin ja Tiia Tenno orelil.

Festival toimub tänavu juba kaheksandat korda ning on meie elanike ja külaliste poolt hinnatud suvine tippkultuurisündmus. Kõrgetasemelisi klassikalise muusika kontserte on igal kohalikul kultuurihuvilisel ja Valgamaa külalisel võimalus nautida ilusal suveõhtul suurepärastes kontserdipaikades. Valga vallas ja Valkas toimuvad kontserdid seitsmes pühakojas: Valga Jaani, Apostlik Õigeusu Issidori, Rooma-Katoliku Pühavaimu, Karula Maarja, Hargla, Laatre ja Valka Lugaži kirikus.

Kontsertide toimumise kava:
6.07 kl 19 Valga Jaani kirik UKRAINA VÄRVID
Pavlo Balakin (bass) ja Tiia Tenno (orel)

9.07 kl 18 Hargla kirik AKORDIONIÕHTU
akordioniduo Henri Zibo ja Mikk Langeproon

14.07 kl 19 Valga Rooma-Katoliku Pühavaimu kirik LUX AETERNA
Trio Aurum – Johanna Vahermägi (vioola, vokaal, klahvpill),
Taavo Remmel (kontrabass), Mihkel Metsala (trompet)

16.07 kl 11 Karula kirik VIIULIVIRTUOOSID
Sigrid Kuulmann ja Kristina Kriit

17.07 kl 17 Valga Apostliku Õigeusu Issidori kirik
SEE PÄÄV NÜÜD MEILE KÄTTE SAI Ansambel Triskele

23.07 kl 14 Laatre kirik HINGEMUUSIKA
Marion Melnik (sopran) ja Maris Oidekivi-Kaufman (orel)

25.07 kell 19 Lugaži kirik Valkas ESTONIAN CELLO ENSEMBLE – Andreas Lend, Marius Järvi, Andres Metspalu, Johannes Sarapuu

Piletid on müügis kohapeal. Hinnad on Valga ja Valka linnas 5/4€, maapiirkonnakirikutes 4/3€. Igaürituse kohta saab jooksvalt infot Facebookist, samuti www.plmf.ee ja www.valga.ee.

Festivali korraldab Valga Vallavalitsus koostöös kirikute ja Muusikute fondigaPLMF, festivali rahastab Valga Vallavalitsus koos Eesti Kultuurkapitaliga. Festivali kunstiliseks juhiks on ooperilaulja PilleLill.