II VIRUMAA MUUSIKAFESTIVAL
26.11-6.12.2020

Virumaa Noor Muusik 2020 konkurss

Virumaa Muusikafestival on loodud eesmärgiga pakkuda Ida- ja Läänevirumaa piirkonnas kontsrdielamusi
Eesti parimate muusikute esitusel.
Teist korda toimuval festivalil saab publik nautida kontserte Narvas, Kohtla-Järvel, Illukal, Tapal, Sillamäel, Kundas, Kiviõlis ja Jõhvis.

Festivalil kõlab helilooja Aaro Pertmanni vokaalpoeemi “Huligaani pihtimus” maailma esiettekanne.
Festivali noorteprogrammi raames viivad tippmuusikud läbi õpitoad erinevatele instrumentidele muusikakoolides ning üldhariduskoolides toimuvad koolikontserdid.

Festivali kontsertidele on vaba sissepääs!

FESTIVALI KAVA

26. november

18.00 Narva Kultuurikeskus Rugodiv
BEETHOVEN 250
Irina Zahharenkova (klaver)
Kavas sonaadid op.90 e-moll, op.28 D-duur, op.10 nr.1, 2, 3

16.00 Narva Muusikakool
Õpituba Narva Muusikakooli kooriosakonna lauljatele
Juhendaja Pille Lill 

14.00 Jõhvi Muusikakool
Õpituba klaveri õpilastele
Juhendaja Irina Zahharenkova

*****
28. november

16.00 Kiviõli Rahvamaja
KLARNETIDUO
Marten Altrov ja Martin Kuusk
Kavas: Bach, Mendelssohn, Crusell jt

******

29. november

18.00 Kohtla-Järve Kultuurikeskus
EESTI RAHVUSMEESKOOR
Dirigent Mikk Üleoja
Kavas: Tšaikovski, Sviridov, Kreek, Tormis jt

*****

1. detsember

18.00 Sillamäe Kultuurikeskus
Elena Bražnik (sopran, Ukraina), Kristina Kriit (viiul) ja Ralf Taal (klaver)
Kavas: Beethoven, Debussy, Rimski-Korsakov, Rahmaninov jt

16.00 Sillamäe Muusikakool
Õpitoad laulu, viiuli ja klaveri õpilastele
Juhendajad Elena Bražnik, Kristina Kriit ja Ralf Taal

*****

2. detsember

18.00 Viru-Nigula Kultuurikeskuse Kunda linna klubi
Oksana Sinkova (flööt), Sigrid Kuulmann (viiul), Ralf Taal (klaver)
Kavas: Beethoven, Tšaikovski jt   

15.30 Rakvere Eragümnaasium
Õpitoad flöödi, viiuli ja klaveri õpilastele
Juhendajad Oksana Sinkova, Sigrid Kuulmann ja Ralf Taal

13.00 Kunda Ühisgümnaasium
Oksana Sinkova (flööt), Sigrid Kuulmann (viiul), Ralf Taal (klaver)

*****

3. detsember

18.00 Jõhvi Kontserdimaja
VIRUMAA NOOR MUUSIK 2020 konkursi finaal-lõppkontsert
Esinevad konkursi võitjad
*
TALLINNA TROMPETIANSAMBEL
Koosseisus Neeme Ots, Jaan Ots, Villem Endel Tiits ja Mattis-Johan Mere
Kavas: Bach, Telemann, Bodin de Boismortier jt

14.00-17.00 Jõhvi Kontserdimaja
Virumaa Noor Muusik 2020 eelvoor

*****

4. detsember

18.00 Illuka mõis
Atlan Karp (bariton), Eve Neumann (saksofon)
Andreas Lend (tšello), Jaak Lutsoja (akordion)
Kavas: Pertmann (maailma esiettekanne), Piazzolla, Ryo Noda, Valgre, Lutsoja jt 

16.00 Ahtme Kunstide Kool
Õpitoad tšello, saksofoni, akordioni ja laulu õpilastele
Juhendajad Andreas Lend, Eve Neumann, Jaak Lutsoja ja Atlan Karp

*****

5. detsember

18.00 Tapa Kultuurikoda
AKORDIONIDUO
Henri Zibo ja Mikk Langeproon
Kavas: Boellmann, Scarlatti, Tšaikovski jt

*****

6. detsember

18.00 Kohtla-Järve Kultuurikeskus
OOPERIGALA
Olga Zaitseva (sopran), Ivo Posti (kontratenor), Pavlo Balakin (bass),
klaveril Piia Paemurru
Kavas: Händel, Tšaikovski, Rossini, Verdi jt

Festival avaldab siirast tänu toetajatele:
Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri keskus, Alutaguse Vald, Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus, Narva linn, Kohtla-Järve Kultuurikeskus, Kiviõli Rahvamaja, Viru-Nigula Kultuurikeskus, Illuka Mõis, Tapa Valla Kultuurikeskus, Sillamäe linn, Metaprint, Holm Bank

ja partneritele:
Narva Kultuurikeskus Rugodiv, Narva Muusikakool, Sillamäe Kultuurikeskus, Sillamäe Muusikakool, Kunda Linna Klubi, Illuka Mõis, Rakvere Erakool, Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Muusikakool, Kunda Ühisgümnaasium, Ahtme Kunstide Kool