18
veebruar
18:00 — 19:00
15€
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

Tallinna Raekoda
18.02 kell 18:00

Klarnetikvartett
Marten Altrov, Martin Kuusk, Kerit Ilves ja Margus Parind
Osta pilet 15/10€

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809–1847) Duo kahele klarnetile nr 2 op 114

Presto
Andante
Allegreto grazioso

Bernhard Crusell (1775–1838) Duo kahele klarnetile nr 2 C-duur

Allegro
Andante con moto
Allegro vivace

Georg Friedrich Händel (1685–1759) Sheba kuninganna saabumine

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) Serenaad puhkpillidele KV 375

Allegro

 
Johann Sebastian Bach (1685–1750) Goldbergi Variatsioonid

Witold Lutoslawski (1913–1994) Tantsulised prelüüdid
Allegro Molto
Andantino
Allegro Giocoso
Andante
Allegro Molto

 
Meelis Vind (*1964) Sündmused horisondi kohal
 
Astor Piazzolla (1921–1992) Oblivion
 
Felix Mendelssohn Bartholdy Rondo capriccioso op 14

MARTEN ALTROV alustas klarnetiõpinguid Nõmme Muusikakoolis (Villu Musting, Madis Kari, Meelis Vind). Aastal 2011 lõpetas ta Georg Otsa nim. Muusikakooli (Vello Sakkos, Vahur Vurm) ning Eesti Muusika ja Teatriakadeemia lõpetas ta Hannes Altrovi klarnetiklassis (2016). Ta on täiendanud end Sibeliuse Akadeemias (prof Harri Mäki). M. Altrov on saavutanud I preemia rahvusvahelisel klarnetimängijate konkursil “Noored klarnetistid” Lätis (Ruijena 2005, 2007), I preemia rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Renessanss“ Armeenias (2013) ning ta oli Eesti Rahvusringhäälingu konkursi “Klassikatähed 2013” finalist. M. Altrov on andnud arvukalt kontserte nii solisti kui ka orkestrandina Nõmme Muusikakooli Kammerorkestri, Üle Eestilise Noorte Sümfooniaorkesteri, Euroopa Noorte Puhkpilliorkesteri ja orkestri „Norden“ koosseisus, samuti on ta mänginud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris, Tallinna Kammerorkestris, Pärnu ja Narva Linnaorkestrites (dirigendid J. Alperten, R. Joost, J-R. Kangur) ning Manhattan Transferi’t saatvas orkestris (2007 Tallinn ja Helsingi). Kontserditurneed on toimunud Lätis, Venemaal, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Ungaris, Austrias, Tšehhis, Luxemburgis, Belgias, Prantsusmaal, Hollandis, Itaalias, Küprosel ja Lõuna-Aafrika Vabariigis. M. Altrov on end täiendanud Fabio di Casola, Matthew Hunt’i, Claudio Conti, Juan Esteban Romero, Carina Washingtoni ja Selvadore Rähni meistriklassides ning soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Narva Linnaorkestri ees. Lisaks klassikalisele klarnetimängule huvitub Marten jazzmuusikast ja on ansambli „Abraham’s Cafe“ liige. M. Altrov on Muusikute fonfi PLMF stipendiaat. 

MARTIN KUUSK õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazz-saksofoni erialal. Ta on lõpetanud Nõmme Muusikakooli klassikalise klarneti ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika klarneti eriala. Muusikuna on tal võimalus olnud mängida pea kõikides stiilides paljude tunnustatud eesti muusikutega. Lisaks pillimängule teeb M. Kuusk ka esimesi samme pedagoogina. Ta on võitnud preemiaid mitmetel konkurssidel, sh Viljandi muusikatriaad, Grand Prix (soololugu I koht, rahvamuusikaseade III koht, omaloominguline lugu II koht, 2011), Uno Naissoo nimeline loomingukonkurss, parim instrumentalist (2011), Kolme kooli puhk- ja löökpilliõpilaste konkurss, III koht (2011), Round Table konkursi võitja ja publiku preemia (2010), Eesti Muusikakoolide Liidu konkurss, I koht (2007), Eesti Muusikakoolide Liidu konkurss, III koht (2005).

KERIT ILVES alustas klarnetiõpinguid Tallinna Ülikoolis Hendrik Nagla klarnetiklassis. Peale bakalaureusekraadi saamist täiendas ta oma oskusi Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis (õp. Vello Sakkos ja Meelis Vind). 2019. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Toomas Vavilov). Aastal 2018 täiendas ta end Peterburi Rimski-Korsakovi nimelises Riiklikus Konservatooriumis (prof. Andrei Kazakov ja Alexander Vasilyev). K. Ilves on pälvinud Round Table 5 Tallinn NORD stipendiumikonkursil I preemia (2016). Ta on soleerinud Tallinna Ülikooli sümfooniaorkestri, Üle-eestilise noorte sümfooniaorkestri ning Tallinna Kammerorkestri ees (dirigendid M. Sildos, J-R. Kangur, K. Mänd). Hetkel mängib ta Eesti Sõjaväeorkestri koosseisus. 

MARGUS PARIND muusikutee sai alguse Võru Muusikakoolist, kus ta alustas klarnetiõpinguid Hendrik Juurikase ja Vilja Jõe juures. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Vahur Vurm). Bakalaureusekraadi omandas M. Parind Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Hannes Altrov, 2015 magistrikraad prof. Toomas Vavilov). Lisaks on ta täiendanud end Salvadore Rähni ja Claudio Conti meistrikursustel. Oma haridusteel on M. Parindi osalenud mitmetel soolo- ja kammeransamblite konkurssidel, saavutades nii esimesi, teisi kui ka kolmandaid kohti. Ta töötab Lasnamäe Muusikakoolis klarneti õpetajana ning mängib Sõjaväeorkestri koosseisus.

Detailid

Kuupäev:
veebruar 18, 2022
Aeg:
18:00 - 19:00
Cost:
15€
Sündmuse Categories:
,
Organisaator:
Pille Lille Muusikute Fond
Telefon:
+372 5114077
Email:
plmf@plmf.ee
Korraldaja koduleht:
View Organizer Website
Toeta talente!
Toeta