16
juuli
20:00 — 21:00
Püha Katariina kirik, Vene 14a, Tallinn, 10140, Eesti
Loading Sündmused
Loading Sündmused
  • This event has passed.

PROGRAMM

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791)

“Soave sia il vento” (“Olgu tuuled tasased”)
Don Alfonso, Fiordiligi ja Dorabella tertsett ooperist “Così fan tutte”

“Prenderò quel brunettino” (“Ma võtan brüneti”)
Dorabella ja Fiordilidgi duett ooperist “Così fan tutte”

“Il core vi dono” (“Kingin teile südame”)
Dorabella ja Guglielmo duett ooperist “Così fan tutte”

“Non più andrai” (“Sa ei lähe enam, armas liblikas”)
Figaro aaria ooperist “Figaro pulm”

“Bei Männern, welche Liebe fühlen” (“Meestel, kes armastust tunnevad”)
Pamina ja Papageno duett ooperist “Võluflööt”

“Là ci darem la mano” (“Seal anname teineteisele käed”)
Don Giovanni ja Zerlina duett ooperist “Don Giovanni”

Léo Delibes (1836–1891)

Lilleduett
Lakmé ja Mallika duett ooperist “Lakmé”

Camille Saint-Saëns (1835–1921)

“Mon cœur s’ouvre à ta voix” (“Mu süda avaneb sinu häält kuuldes iseenesest”)
Delila aaria ooperist “Simson ja Delila”

Jacques Offenbach (1819–l880)

“Belle nuit, ô nuit d’amour” (“Veetlev öö, oo armastuse öö”)
Barkarool ooperist “Hoffmanni lood”

George Gershwin (1898–1937)

“Summertime” (“Suveaeg”)
Clara hällilaul ooperist “Porgy ja Bess”

“Bess, You Is My Woman Now” (“Bess, mu naine oled sa”)
Porgy ja Bessi duett ooperist “Porgy ja Bess”

MARION MELNIK on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia Marjut Hannula lauluklassis 2008. aastal. Ta on täiendanud end väljapaistvate ooperilauljate meistriklassides (sh Gundula Janowitz, Udo Reinemann, Roger Vignoles, Larissa Gergieva, Sherrill Milnes, Roland Hermann, Teresa Berganza, Margarita Gruzdeva, Wilma Vernocchi). M. Melnik on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel: olnud pianist Marko Hilpoga Pentti Koskimiehe nim Kokkola lied ́i võistluse rahvusvahelise sarja finalist 2003 ning Timo Mustakallio lauluvõistluse finalist 2004 ja võitnud Schuberti auhinna Viini rahvusvahelisel noorte lauljate võistlusel “Klassik-Mania“ 2005. M. Melniku repertuaar hõlmab väga erinevaid vokaalmuusikažanre, ulatudes kiriku- ja kammermuusikast, ooperist ja muusikalist kuni popmuusikani välja. Oma debüüdi Soome Rahvusooperi laval tegi ta 2008. aastal teenijatüdruk Despina rolliga Mozarti koomilisest ooperist “Così fan tutte”. Rahvusooper Estonias debüteeris ta 2009. aastal paaž Oscarina Verdi “Maskiballis”. Veel rolle teatrilaval: Maria (Bernstein “West Side Story”), Musetta ja Mimi (Puccini “La Bohèm”), Ülempreestritar (Verdi “Aida”), El Agua (de Literes “Los Elementos”), Papagena (Mozart “Võluflööt”), Zerlina (Mozart “Don Giovanni”) jt. Ta on andnud soolokontserte Soomes, Eestis, USA-s, Austrias, Hispaanias, Jaapanis, Venemaal jm. 2004. aastal esines ta Belgia kuninglikule perele Soome president Tarja Haloneni visiidil ja 2006. aastal Helsingis presidendilossis Eesti president Toomas Hendrik Ilvese riiklikul visiidil. Ta on esinenud solistina Tampere Filharmooniaorkestri, Kuopio Linnaorkestri ja Mikkeli Linnaorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Tallinna Kammerorkestri ees ning astunud üles Alion Baltic Muusikafestivalil ja Birgitta festivalil. M. Melnik on koostööd teinud paljude väljapaistvate dirigentidega sh Eri Klas, Vello Pähn, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Mihhail Gertz, Susanna Mälkki ja Atso Almila.
 

ANNALIISA PILLAK alustas lauluõpinguid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ludmilla Dombrovska-Keisi lauluklassis ning jätkas Sibeliuse Akadeemias, mille lõpetas 2006. aastal Annika Ollinkari juhendamisel. Ta on täiendanud end Milano Verdi nim Konservatooriumis (Sonja Turchetta, Stelia Dozi, 2005) ja Renate Behle juures Hamburgis ning osalenud mitmetel meistrikursustel (sh Taru Valjakka, Larissa Gergijeva, Tom Krause, Monica Groopi, Anna Bergamo, Gustav Kuhni, Alessandro Amoretti). Eestis debüteeris A. Pillak Rahvusooper Estonia laval Sesto rolliga Mozarti ooperis “La clemenza di Tito” kontsertetendusel (2006). Veel rolle teatrilavadel: Tuhkatriinu (Rossini “La Cenerentola”), II Diplomaat  (Tüür “Wallenberg”), Rinaldo (Händel ”Rinaldo”), Nicklausse/Muusa (Offenbach “Hoffmanni lood”), Larina ja Olga (Tšaikovski “Jevgeni Onegin”), Kristi (Tubin “Reigiõpetaja”), Naine (Lill “Tulleminek”), Nõid (Humperdinck “Hansuke ja Greteke”), Dorabella (Mozart “Così fan tutte”), Cherubino (Mozart “Figaro pulm”), II daam (Mozart “Võluflööt”), Drayade (R. Strauss “Ariadne auf Naxos”), Lisetta (Haydn “Il mondo della luna”) jt. A. Pillak on ka hinnatud liedi laulja ning ta on teinud koostööd selliste pianistidega nagu Maarja Plink, Jaanika Rand-Sirp, Ralf Taal, Naily Saripova, Kadri-Ann Sumera jt. Aastal 2012 esietendus ülimenukas Paavo Piigi eksperimentaalne kontsert-etendus “Diiva”,  millega on erinevatel teatri- ja muusikafestivalidel antud tänaseks üle 70 etenduse, mh Aleksanderi Teater Helsingis, Türi Kevadfestival, Eesti teatri festival ”Draama”, Imatra teatrifestival ”Must ja Valge”, ”Estonia Maja 100”, Saaremaa Ooperipäevad, Brasiilias, Peterburis ja Moskvas. A. Pillak on pälvinud I preemia Eesti noorte lauljate konkursil (1996), II koha H. Krummi nimelisel lauluvõistlusel (2005). Talle on omistatud Rahvusvahelise Richard Wagneri Ühingu stipendium (2010) ning ta on olnud Eesti Interpreetide Liidu stipendiaat (2008, 2010, 2012). Aastal 2021 esineb A. Pillak Juula rollis Ardo Ran Varrese ooperis “Põrgupõhja uus vanapagan”.

ALEKSANDER ARDER on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli vioola erialal 1999. aastal ning õppinud seejärel laulmist Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Tarmo Silla juhendamisel. Aastal 2009 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia prof Jaakko Ryhäneni lauluklassis. Aastatel 2009–2012 laulis ta Rahvusooperis Estonias solistina. Tema rollide hulka kuuluvad Gastone (Verdi “La Traviata”), Borsa (Verdi “Rigoletto”), Truffaldino (Prokofjev “Armastus kolme apelsini vastu”), Dr. Blind (Strauss “Nahkhiir”), Edvin (Kálmán “Silva”), Spoletta (Puccini “Tosca”), Heinrich der Schreiber (Wagner “Tannhäuser”) ja Habemeajaja / Kupeldaja (Leigh “Mees La Manchast”). Aastail 2006–2009 töötas ta Eesti Rahvusmeeskooris ning alates 2012 sügisest naases Rahvusmeeskoori ridadesse.

TIINA KÄRBLANE on õppinud Tallinna Muusikakeskkoolis ja lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal prof Bruno Luki klaveriklassis. Õpingud jätkusid Leningradi Konservatooriumi kammermuusikaosakonna stažuuris prof Tamara Fidleri juhendusel. Tema esimene töökoht oli Tallinna Riiklikus Konservatooriumis keelpilliosakonna kontsertmeistrina. Samal ajal toimusid mitmed kontserdireisid mööda endist NSV Liitu Sojuzkontserdi teenistuses (solistina viiuldaja Jüri Gerretz). 1991. aastal jätkas ta õpinguid Kuopio Konservatooriumis ja Sibeliuse Akadeemias. T. Kärblasel on olnud mitmeid edukaid esinemisi rahvuslikel keelpillikonkurssidel Eestis ja Soomes, samuti rahvusvahelistel konkurssidel Riias ja Genfis. Aastatel 2000–2014 õpetas ta Tampere Rakenduslikus Kõrgkoolis saateklassi ja korrepetitsiooni ning oli aastatel 2003–2013 Tampere Ooperi korrepetiitor. See töö viis ta kokku väga paljude Soome ja Euroopa väljapaistvate lauljate, lavastajate ja dirigentidega. 2013. aasta sügisest õpetab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudios ning viimastel aastatel töötab ta kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Rahvusooper Estonia koori juures.

Detailid

Kuupäev:
juuli 16, 2020
Aeg:
20:00 - 21:00
Sündmuse Kategooria:
Organisaator:
Toeta talente!
Toeta