Open/Close Menu Planet Of Talent

PLMF ooperisolist Pavlo Balakin tegi debüüdi Taanis

11. oktoobril toimus Eesti/Ukraina bass Pavlo Balakini debüüt Den Jyske Operas Dulcamara rollis uues Donizetti “Armujoogi” lavastuses. Antud lavastuses saab teda Taanis kuulata veel viiel korral – 28.10, 7. 11, 14. 11, 16.11, 30.11 ja 2.12.2017.

Lisainfo etenduste toimumise kohta: http://www.jyske-opera.dk/dk/oplev-opera/elskovsdrikken/turneplan-elskovsdrikken/

Pavlo Balakin on üks väljapaistvamaid oma põlvkonna ooperilauljaid Eestis, kes on esimese kõrgharidusena lõpetanud Donetski Muusikaakadeemia džäss-saksofoni erialal (2006). Ukrainas sündinud muusik tuli laulmist õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiassse prof. Mati Palmi käe alla ning on sealt alates töötanud regulaarselt koos mitme suurepärase õpetajaga, kelle hulka kuuluvad Richard Barker, Roberta Ferrari, Kristina Vavolo, Kristin Okerlund ja Jeffrey Goldberg. 2002–2008 laulis ta Ukraina Rahvusooperi kooris ning seejärel kooriartistina Rahvusooper Estonias, kus jätkas solistina aastatel 2013-2016. 2016. aastal tegi Pavlo oma debüüdi Itaalias lauldes Verdi „Attila“ nimirolli Tetro Massimo di Palermos ning suvel jätkas ta seal Dottore Grenvilina „Traviata“ lavastuses Opera di Firenzes. 2017 aastal on ta laulnud Verdi „Attila“  nimirolli ning Wagneri „Tannhäuseris“ Hermanni rolli Teatro La Fenices, Ramfise rolli „Aidas“ ja Provosti politseiülema rolli „Cardillacis“ Eesti Rahvusooperis ning samuti Beethoveni 9. sümfooniat Eestis ja Iisraelis. Lisaks eelpool mainitutele kuuluvad tema repertuaari sellised väiksemad ja suuremad solistirollid nagu Mefisto (Gounod’ “Faust”), Dulcamara (Donizetti “Armujook”) ja Enrico (“Anna Bolena”), Hermann ja Daland (Wagneri “Tannhäuser” ja “Lendav hollandlane”), Ptolemy (Händeli “Julius Caesar”), Monterone (“Rigoletto”) ja Krahv Horn (“Maskiball”), Surin (Tšaikovski “Padaemand”), Salieri (Rimsky-Korsakovi “Mozart ja Salieri”, kontsertettekanne) samuti bassipartiid J. S. Bachi “Johannese passioon” ja “Matteuse passioon”, Verdi “Reekviem”, Mozarti “Reekviem”, Straussi “Saksa motett” ja Rossini “Petite messe solennelle”. Ta on teinud koostööd koos mitmete tunnustatud dirigentidega, kelle hulka kuuluvad Daniel Oren, Riccardo Frizza, Omer Meir Wellber, Fabrizio Maria Carminati, Eri Klas, Andres Mustonen, Vello Pähn, Arvo Volmer ning nii mõnegi kõrgelt hinnatud lavastajaga nagu Dmitry Bertman, Daniel Slater, Daniele Abbado, Calixto Bieito, Georg Rootering, Pamela Recinella, Vilppu Kiljunen, Andreis Zagars ja Tobias Kratzer, toomaks mõned välja. 2013. aastal võitis Pavlo Balakin Eesti teatri aastaauhinna.

Pavlo Balakinit märkas juba Eestisse kolides Muusikute fond PLMF, kes on teda aastate jooksul toetanud ja see viis läbilöögini Itaalias. Alates 2017. aasta algusest esindab Pavlot maailmas PLMF Arts Management.

Lisainfo:
Leelo Lehtla, leelo@plmf.ee, 56484244
PLMF Arts Management direktor

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop