Open/Close Menu Planet Of Talent

Pressiteade
31.05.2022
Muusikute fond PLMF

IV Vabariikliku vokalistide konkursi võitjaks kuulutati uus Eestimaa talent, 19. aastane sopran Annabel Soode.

Tallinna Raekojas toimus pühapäeval, 29. mail IV Vabariikliku vokalistide konkursi finaal. Žürii koosseisus Pille Lill, Marion Melnik, Ivari Ilja, Oliver Kuusik, Aare Saal ja Erki Pehk kuulutasid välja võitjad: I preemia – Annabel Soode (sopran), II preemia – Yixuan Wang (tenor, Hiina) ja III preemia – Sandra Laagus (metsosopran). Konkurssi korraldas Muusikute fond PLMF.

“Konkurss oli erakordselt kõrgel tasemel ja žüriid üllatasid nii mitmedki noored ooperilauljad,” ütleb žürii esimees Pille Lill.”On väga oluline, et noored muusikud saavad end proovile panna ja oma oskusi võrrelda teistega, mis tiivustab edasi tegutsema kõrgemaid eesmärke saavutama.”

 
Konkursil anti välja mitmeid eripreemiaid: Riho Terrase eripreemia noorele tenorile pälvis Wang Yixuan, Muusikute fondi PLMF-i preemia esinemise Suveooperi kontsert-etendusel 22.07.22 anti finalistidele Annabel Soode, Sandra Laagus ja Wang Yixuan, žürii liige Erki Pehk andis võimaluse Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel ooperisolistide konkursil 2023 II voorus osalemiseks Annabel Soodele ja Sandra Laagusele,.Eesti helilooja teose parima esituse eripreemia pälvis finalist Sandra Laagus E. Mägi laulu “Ööhõlmad” eest.
Konkursi finalistide seas olid lisaks preemiasaajatele veel bariton Janari Jorro, bass-bariton Tambet Kikas, sopran Laura-Retti Laos ja tenor Hisatoshi Nezu (Jaapan). 

Konkurss on loodud eesmärgiga tagada rahvuskultuuri arengule oluline järjepidevus ning suurenda ja säilitada noortes huvi klassikalise laulu õppimise vastu. Konkursil said osaleda 17–35 aastased Eesti kodanikud ja Eestis alaliselt elavad ning õppivad välismaalased. Esitada tuli eelvoorus 1 ooperiaaria, 1 Eesti helilooja soololaul, 1 teos vabal valikul ning 2 ooperi aariat ja 1 soololaul vabal valikul finaalis.

 
Konkursi võitja Annabel Soode (s 2004) õpib Vanalinna Hariduskolleegiumi 11. klassis ja alustas viiuliõpinguid 5.aastaselt. Ta on õppinud 2016-2020 Hanna-Liina Võsa Muusikalikoolis, laulnud VHK Tütarlastekooris, Maarja Soone ja HUIK! Segakooris Ingrid Roose käe all ning jätkab musitseerimist vioolal VHK keelpilliorkestris Rasmus Puuri juhendamisel. 2015. aastal Orissaares toimunud noorte lauljate konkurss-festivalil “Võluhääl” omistati Annabelile nii eripreemia kui esikoht. 2021. aastal konkursil Tallinna Talent sai ta laureaadi tiitli.
Teise koha pälvinud Yixuan Wang (s 1993) on õppinud Hiina Konservatooriumis klaverit ja klassikalist laulu ning omandanud klassikalise laulu magistrikraadi Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias (2017). Wang töötab hetkel Estonia ooperiteatris ja EMTA ooperistuudios.

Kolmandale kohale tulnud Sandra Laagus (1998) alustas muusikaõpinguid Häädemeeste muusikakoolis viiuli erialal. 2021. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe klassikalise laulu erialal. 2021. aastast jätkuvad õpingud EMTA magistrantuuris. 2019. aastal osales ta Nordopera programmi raames Rootsis Drottningholmi Palee Teatris barokklaulu meistrikursusel David Sterni juhendamisel. Sandra on soleerinud Tallinna Muusikakeskkooli kontserdisarja “Kivimäe virtuoosid” raames Tallinna Kammerorkestri ees ning ka Drottningholmi Palee Teatri barokkansambli ees ja esinenud Saaremaal Kuressaares kogupere-ooperis “Võluflööt” Papagena rollis.

Konkursi toimumist toetas Kultuuriministeerium.
Lisainfo:
Pille Lill
Konkursi looja ja PLMF juhataja
+372 5114077
plmf@plmf.ee
Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop