“Sellist Don José aaria (ooperist „Carmen”) interpretatsiooni, nagu pakkus Virgo Veldi oma sumedavärvilisel altsaksofonil, võib võrrelda vaid maailma tipptenorite ettekandega!…”
Tiiu Levald Ajakiri Sirp 24.04.2009

Virgo Veldi on lõpetanud magistrantuuri Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, prof. Olavi Kasemaa) ja Sibeliuse Akadeemias Helsingis (prof. Pekka Savijoki). Virgo on Eesti üks tunnustatumaid interpreete, esinedes nii solisti kui kammermuusikuna Eestis ja välismaal. Ta on pälvinud preemiaid erinevatel konkurssidel, sh peapreemia Eesti Noorte Interpreetide konkursil “Con Brio” (1996). Virgo on töötanud õppejõuna Helsingi Sibeliuse Gümnaasiumis ja G.Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis ning on aastast 2001 õppejõud EMTA-s. Ta on  juhendanud meistrikursusi erinevates Euroopa riikides.

Elulugu

Virgo Veldi on eesti üks tunnustatumaid interpreete. Ta on lõpetanud Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (GOTMK, lektor Villu Veski, prof. Olavi Kasemaa, 1988) ja Tallinna Konservatooriumi (prof. O. Kasemaa, 1993). Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA, prof. O. Kasemaa, 1997) ja Helsingi Sibeliuse Akadeemias (prof. Pekka Savijoki, 2004). Aastal 1990 saavutas Virgo III preemia Eesti puupuhkpillimängijate konkursil Tallinnas ning 1996 võitis I preemia ja publikupreemia Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio“. Virgo on töötanud saksofoniõpetajana GOTMK-s ja Sibeliuse Gümnaasiumis Helsingis. Aastast 2001 on ta EMTA saksofonieriala õppejõud (aastast 2012 dotsent) ning ta on juhendanud meistrikursuseid erinevates Euroopa riikides. Virgo Veldi on esinenud saksofonisolistina Tallinna Muusikakooli Stringorkestri, EMTA sümfooniaorkestri, Eesti Raadio Estraadiorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja St. Peterburi Kammerorkestriga ning osalenud Nyyd Ensemble’i projektides. Ta on töötanud selliste dirigentidega nagu Risto Joost, Lauri Sirp, Mikk Murdvee, Olari Elts, Vello Pähn, Jüri Alperten, Nikolai Aleksejev jt. ning andnud suurel hulgal kammerkontserte nii kodu kui välismaal. Tema ansamblipartneriteks on olnud Ralf Taal, Mati Mikalai, Kai Ratassepp, Piia Paemurru, Ivari Ilja, Tatjana Lepnurm, Ulla Krigul, Aare-Paul Lattik, Ines Maidre jpt. Aastatel 1999-2014 oli Virgo saksofonikvarteti Saxest liige ja kunstiline juht.

Virgo Veldi / Saksofon
Date

23. nov. 2017

Client

Virgo Veldi

KATEGOORIA

Saksofon