Kristina Kriit (viiul)
Toomas Nestor (viiul)
Levi-Danel Mägila (tsello)

TALLINNA KEELPILLITRIO tegutseb aastast 2003 ja tuli kokku Eesti Vabariigi Presidendi kutsel, et esineda Rahvusooper (RO) Estonia esindusansamblina teatri juubelivastuvõtul. Alates 2005. aastast on keelpillitrio esinenud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ning olnud Eesti heliloojate teoste esmaettekandja. Trio repertuaaris on enamus selle žanri klassikast.

KRISTINA KRIIT
alustas viiuliõpinguid õppejõud Aino Riikjärve viiuliklassis Tallinna Muusika keskkoolis (TMKK), mille lõpetas 1994. Aastast 2004 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) magister (prof. Mari Tampere-Bezrodny). Paralleelselt täiendas end prof. Igor Bezrodny juures (1995-97) ja Universität Mozarteumis Salzburgis prof. Hermann Kienzl’i juhendamisel (2001-2002).

Kristina Kriit on osa võtnud mitmetest rahvusvahelistest konkurssidest, millest olulisemad on 1996 Heino Elleri nim. konkurss Tallinnas (eripreemia) ja 1997 Henryk Wieniawski nim. konkurss Poolas, Lublinis.

Kristina Kriit on esinenud solistina Hollandis, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Soomes ja olnud kahel korral maineka Holland Music Sessions’i stipendiaat. Praegu on ta EMTA doktorant prof. Mari Tampere-Bezrodny juhendamisel.

TOOMAS NESTOR lõpetas professor Endel Lippuse viiuliklassi EMTA-s 1984. Ta on pedagoog TMKK-s ning RO Estonia orkestris II kontsertmeister. Aastast 1984 mängib ta Tallinna Keelpillikvartetis ja “Tobias“ kvartetis.

LEVI-DANEL MÄGILA alustas tšelloõpinguid TMKK-s Teet Järvi juures (1985) ning jätkas õpinguid G.Otsa nim. Muusikakoolis Lembi Metsa õpilasena. Aastatel 1999-2002 täiendas ta end Iisraelis Tel-Avivi Muusikaakadeemias prof. Hillel Zori tšelloklassis. Käesoleval ajal õpib ta prof. Peeter Paemurru juures Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. 1997 ja 1999 saavutas Mägila esimese koha Eesti noorte keelpillimängijate konkursil.

2003 võitis ta Holland Music Sessioni stipendiumi, mille raames osales meistrikursustel ja andis soolokontserdi. Mägila on osa võtnud Bernard Greenhouse’i, Uzi Wieseli, Yosif Feigelsohni, Stefan Popovi, Johannes Goritzki, Dmitri Fershtmani jt. meistrikursustest. Aastast 2002 töötab ta ERSO tšellorühma abikontsertmeistrina.

Tallinna Keelpillitrio / Ansamblid
Date

5. dets. 2017

Client

Tallinna Keelpillitrio

KATEGOORIA

Ansamblid