Marion Melnik

on lõpetanud Sibelius-Akadeemia (Marjut Hannula, 2008) ning täiendanud end mitmete väljapaistvate ooperilauljate meistriklassides sh Gundula Janowitz, Udo Reinemann, Roger Vignoles, Larissa Gergieva, Sherrill Milnes, Roland Hermann, Teresa Berganza, Margarita Gruzdeva, Wilma Vernocchi jt.

Ta on laulnud Soomes, Eestis, USA-s, Jaapanis, Venemaal jm omades laia repertuaari nii kiriku- kui kammermuusika repertuaarist muusikalide ja ooperiteni. M. Melnik on saavutanud edu mitmetel laulukonkurssidel: Pentti Koskimies-liedkonkursi finalist koos pianist Marko Hilpoga (2003), Timo Mustakallio konkursi noorim finalist (2004) ning talle on omistatud Wieni Klassik-Mania-konkursil Schuberti kontsertpreemia (2005) ja Lappeenranna laulukonkursil II preemia (2006). M. Melnik esines Belgia kuninglikule perele president Tarja Haloneni Belgia visiidil (2004) ja Helsingis presidendilossis Toomas Hendrik Ilvese riiklikul visiidil (2006). Tema repertuaari kuuluvad Oscar (Verdi Maskiball), Musetta ja Mimi (Puccini La Bohèm), Despina (Mozart Cosi fan tutte), Papagena (Mozart Võluflõõt), Preestritar (Verdi Aida), Zerlina (Mozart Don Giovanni), Maria (Bernstein West Side Story) jt.

Soome ja Eesti Rahvusooperites debüteeris M. Melnik 2008. aastal. Estonias jätkas kinnitatud külalissolistina aastani 2011. Eestis on ta esinenud solistina ERSO ja Tallinna Kammerorkestri ees ning astunud ülesse Alion Baltic Muusicafestivalil ja Birgitta festivalil. M. Melnik on tõõtanud paljude väljapaistvate dirigentidega sh Eri Klas, Vello Pähn, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Mihhail Gertz, Susanna Mälkki ja Atso Almila.