Artimus Klaveritrio on üks Eesti esindusansmbleid, mille koosseisu kuuluvad väljapaistvad artistid:

Anna-Liisa Bezrodny (viiul)
Irina Zahharenkova (klaver)
Henry-David Varema (téllo).

Artimus klaveritrio eesmärkideks on üllatada publikut mitmekülgsete kontserdikavadega, arendada järjepidevalt oma koosmängu ning esitada suurte heliloojate loomingut austuse ja kirega. 2012/13 hooajal on kavas nii Smetana, Auerbachi, Brahmsi, Raveli, Tšaikovski kui Rahmaninovi triod.

13. novembri kontserdi arvustus “Vaimustav ansamblimäng” Sirbis siin

Video 2011. aasta märtsist, kui trio pianistiks oli mõnda aega andekas noor interpreet Maksim Štšura:

Artimus klaveritrio eesmärkideks on üllatada publikut mitmekülgsete kontserdikavadega, arendada järjepidevalt oma koosmängu ning esitada
suurte heliloojate loomingut austuse ja kirega. 2012/13 hooajal on kavas nii Smetana, Auerbachi, Brahmsi, Raveli, Tšaikovski kui Rahmaninovi triod.

ANNA-LIISA BEZRODNY on väljapaistvate muusikute perre sündinud särav artist, kes on hetkel nõutud mitmel pool maailmas nii solisti kui kammermuusikuna. Anna-Liisa on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia ema, prof. M.Tampere-Bezrodny ja isa, I.Bezrodny klassis ning Guildhall School of Music and Drama magistrantuuri (professorid Y.Neaman, K.Smietana ja J.Glickman), võites ka prestiižse Gulidhall’i kuldmedali. Lisaks on teda premeeritud mitmetel konkurssidel: peapreemia International Musikfest (Frankfurt, 1999), peapreemia Martin Musical Foundation (2003), MBF Ian Flemingi preemia, III preemia J. Heifetzi nim. rahvusvahelisel konkursil (Vilnius, 2005), II preemia 12. Rahvusvahelisel J. Brahmsi nim. konkursil (Austria, 2005), jt.
Anna-Liisa on soleerinud tuntud orkestrite ees (Phiharmonia Orchestra, Moskva Sümfooniaorker, Helsingi Filharmoonia Orkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Vilnius Phiharmonic, Bachorkester Gewandhaus Leipzig, jpt.) koos väljapaistvate dirigentidega (L.Segerstam, E.Klas, N.Aleksejev, S.Edwards, J.Kangas, jt.) ja esineb igal aastal mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ja tätsamates konterdisaalides (Wigmore Hall, Barbican, Royal Festival Hall, Moskva Suur ja Väike saal, Kölni Filharmoonia, Berliini Konzerthaus, Peterburi Filharmoonia, jt). Anna-Liisa debüüt CD nägi ilmavalgust 2010. aastal koostöös pianist Ivari Iljaga (ALBA Records) ning samal aastal salvestati ka Tambergi viiulikontsert koos Vanemuise Sümfooniaorketsriga (dir. M. Kütson).
vaata ka –  www.annaliisabezrodny.com

IRINA ZAHHARENKOVA on üks väljapaistvamaid Eestist väljakasvanud klahvpillimängijaid.
Ta on lõpetanud EMTAs BA ja MA (klaver: prof. L.Semper; klavessiin: prof. M.Valk-Falk), jätkab õpinguid Hesingi Sibeliuse Akadeemias (prof. Hui-Ying Liu-Tawaststjerna) ning on osalenud mitmetel meistrikursustel.
Irina on pälvinud hulganisti auhindu tunnustatud rahvusvahelistel konkurssidel: M.K. Ciurlionis’e Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Leedu, 2003), “Premio Jaén” Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Hispaania, 2004), “Festival van Vlaanderen” Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Belgia, 2004), Epinal Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Prantsusmaa, 2004), “Prague Spring” Rahvusvaheline Klavessiinikonkurss (Tšehhi, 2005), G. Enescu Rahvusvaheline Klaverikonkurss, (Rumeenia, 2005); Genfi Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Šveits, 2005), Alessandro Casagrande Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Itaalia, 2006), J. S. Bach Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Saksamaa, 2006), Villa-Lobos Rahvusvaheline Klaverikonkurss (Brasiilia, 2006). Lisaks on talle omistatud prestiižne Borletti-Buiton Trust’i preemia.
Irina on nõutud artist nii soolopianisti kui klavessiini mängijana ning ka kammermuusikuna. Solistina on ta esinenud mitmete orkestrite ees (Orchestre de la Suisse Romande, Orchestre National de Lorraine, Israel Philarmonic Orchestra, Helsinki Philharmonic Orchestra, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, jpt) koos tunnustatud dirigentidega (J.Kangas, D.Alexeev, L.Segerstam, P.Gallois, jt) ja on sage külaline rahvusvahelistel festivalidel.

HENRY-DAVID VAREMA on üks Eesti nõutuim kammermuusik.
Ta on lõpetanud Müncheni Kõrgema Muusikakooli (prof. W.Nothas) Meisterklasse diplomiga ning omandanud doktorikraadi EMTAs (2005). Aastatel 2003-2009 oli keelpillikvarteti Petersen Quartett (Berliin) liige. Täna on ta Rahvusooper Estonia orkestri tšellorühma kontsermeister ning osaleb Kremerata Baltica, Camerata Nordica ja paljude teiste tunnustatud rahvusvaheliste kollektiivide projektides.

Artimus Klaveritrio / Ansamblid
Date

5. dets. 2017

Client

Artimus Klaveritrio

KATEGOORIA

Ansamblid