Andreas Lend (tšello) ja Allan Jakobi (akordion) alustasid koostööd aastal 2014 sooviga esitada klassikalist repertuaari uue värvipaletiga. Akordioni ja tšello tämbrid sulanduvad lummavalt hästi kokku – kõlapilt on orkestraalne, ent samas salongilik. Duo repertuaar varieerub barokist kaasaegse muusikani, nende hulgas on järgnevad heliloojad: J.S. Bach, Marin Marais, Igor Stravinski, Manuel de Falla, Ernst Bloch, Arvo Pärt, David Popper, Heitor Villa-Lobos, Enrique Granados, Astor Piazzolla, Vittorio Monti, Fritz Kreisler jt. Lend’i ja Jakobi pühendunud, särav ning virtuoosne interpretetatsioon lausa kutsub kuulajat kaasa rändama nendega helide maailma.

ANDREAS LEND alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis õp. Laine Leichteri tšelloklassis. Magistrikraadi omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (prof. Peeter Paemurru, 2010). Aastatel 2005/2006 täiendas ta end Soomes Sibeliuse Akadeemias (prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen). Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (F. Helmerson, D. Geringas, M. Ostertag, N. Ullner, M. Ylonen, M. de Oliveira Pinto, A. Ivaškin, J. Goritzki jt.). A. Lend on edukalt osalenud ning preemiaid pälvinud mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grad Prix rahvusvahelisel konkurss-festivalil “Renaissance” (Armenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004), III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil Riias (2002), laureaaditiitel Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con Brio” (2008) ja Liezen’i tšellokonkursil Austrias (2000). Aastatel 2009 ja 2010 sai A. Lend maineka “The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumi ja talle on omistatud PLMF-i preemia “Noor Muusik 2011”. A. Lend osaleb Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Keelpillikvartett Prezioso koosseisus ning kuulus tšellokvartetti C-JAM aastatel 2004-2014. Ta on esinenud nii solistina kui ka erinevate ansamblite liikmena Venemaal, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Tšehhis, Austrias, Belgias, Hollandis, Ungaris, Bulgaarias, Rumeenias, Itaalias ja Inglismaal ning teda on kutsustud esinema Tallinna Kammermuusikafestivalile, Rapla Kirikumuusika festivalile, Järvi Suvefestivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias jm. A. Lendu ootavad ees kontsertesinemised Rootsis, Walesis, Itaalias ja Türgis koos mitmete rahvusvaheliselt tuntud muusikutega, sh keelpilliorkester Camerata Nordica (Rootsi) ja keelpillikvartett Sinfonia Cymru (UK).

ALLAN JAKOBI on lõpetanud akordioni eriala Tallinna Muusikakoolis (1987, õp. Juta Kirs) ja G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis (1992, õp. Jaan Sommer). Ta on täiendanud end orkestrijuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (1996-97, õp. Reet Brauer) ning osalenud mitmel meistrikursusel (Matti Rantanen, Mogens Ellegård jt.). A. Jakobi tegutseb vabakutselise muusikuna nii levimuusika, džässimprovisatsiooni kui ka klassikalise muusika žanris. Ta on esinenud festivalidel Kuhmos, Bornholmis, Moskvas, Vilniuses, Limbažis ja Kielis ning samuti “Jazzkaarel” ja “Jazz Fiestal”. A. Jakobi on teinud aastast 1999 koostööd Neeme Punderi, Lembit Orgse, Jaan Arderi ja Ants Nuudiga (kava “Elavad klassikud”) ning aastast 2000 Tiit Petersoniga (kava “Tangoballett”). Ta on kuulunud rahvamuusikaansamblitesse (Peiarid, Savijalakesed), kellega on esinenud paljudes Euroopa riikides ja USA-s ning on olnud laval  kui ka salvestustel koos mitmete Eesti väljapaistvate solistide ja ansamblitega (Gerli Padar, Ivo Linna, Rein Rannap, Uno Loop, Tarmo Pihlap, Erkki Otsman, Mart Sander, Henry Laks, Erich Krieger, Evelin Samuel, Boris Lehtlaan, ansamblid Hitty Bitty, Apelsin, Slobodan River, Akordionitrio, Mr. Lawrence, Trio Natuarale, Pärnu Linnaorkester, RO Estonia ja Vanemuise Teatri orkester). Aastast 2004 juhib A. Jakobi firmat Akordion Centrum OÜ, mis impordib Baltimaadesse Itaalia akordioneid.


 

 

Andreas Lend & Allan Jakobi / Ansamblid
Date

23. nov. 2017

Client

Duo Andreas Lend & Allan Jakobi

KATEGOORIA

Ansamblid