Open/Close Menu Planet Of Talent

Talvefestival saab piduliku lõppakordi Vabariigi pidupäeva eelõhtul kell 18 Mustpeade Majas.

XVII Tallinna Talvefestivali lõppkontserdil homme, 23. veebruaril kell 18, esineb keelpillikvartett Camerata Musica. Tunnustatakse joonistusvõistluse Eesti lastelt Ukraina lastele parimaid töid ning kuulutatakse välja PLMF preemia “MUBA Talent 2024” laureaat. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, kunstiline juht on Pille Lill.

“On olnud tõeliselt muljeterohke festival, mis pakkus publikule meeldejäävaid elamusi kuuel kontserdil”, ütleb PLMF looja ja kunstiline juht Pille Lill. ’’Ootan suure huviga MUBA talendi esinemist tänasel kontserdil, sest mis saaks olla imelisem, kui tiivustada noori jätkamaks oma valitud muusikuteed.’’

Festivali lõpetab homme Mustpeade Majas keelpillikvartett Camerata Musica koosseisus – Sigrid Kuulmann (viiul), Fred Heinoja (viiul), Johanna Vahermägi (vioola) ja Andreas Lend (tšello). Kavas on Edvard Grieg, aga ka Vabariigi aastapäeva eelõhtul Heino Eller ja Tõnu Kõrvits.

Kontserdil kuulutatakse välja perekond Kelami preemia “MUBA Talent 2024” laureaat Tallinna Muusika- ja Balletikoolist. Preemia on loodud hr Tunne Kelami ema ja venna, Marje ja Kuldar Singi mälestuseks. Preemia laureaadi valivad välja MUBA õppejõud. Eelmisel aastal pälvis preemia noor andekas pianist Aleksandra Galushkina.

Samuti tunnustame kontserdil Eesti lastelt Ukraina lastele joonistusvõistluse “Ukraina Heaks” parimaid töid. Konkursile saabus ligikaudu 100 võistlustööd koolidest üle Eesti – Audrust, Valgast, Saaremaalt, Tartust, Tallinnast ja mujalt. Parimad 10 tööd on väikese näitusena esitletud Mustpeade Maja fuajees. Võistlus loodi eesmärgiga kutsuda Eesti õpilasi kaasa mõtlema ja teadvustama Ukraina laste olukorda praeguses sõjakriisis. Samas soovisime aidata kaasa Eesti andekate laste ja noorte loomingulise potentsiaali arendamisele, et olla tulevikus oma talendiga eeskujuks ja innustada ka teisi. Manuses on nähtavad konkursi kolm võidutööd.

Festivali noorteprogrammi raames toimub 23.02 hommikul Sakala Eragümnaasiumis vestluskohtumine sopran Pille Lillega.

Alates 2006. aastast on olnud Talvefestivalil eesmärk pöörata tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas. PLMF on selleks loonud heateoalgatuse motoga “TÕSTA PILK JA AVA SÜDA”, mille eesmärgiks on sel aastal vahendite kogumine Ukraina muusikakooli õpilastele meistriklasside korraldamiseks Eesti tippmuusikute juhendamisel. PLMF eraldab Talvefestivali piletitulust 20% projekti toetuseks ning kutsume häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka võimalusel annetama:

MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Ukraina heaks“.

Festivali kava on nähtav www.talvefestival.ee.

Piletid müügil hinnaga 20/12€ nii Piletilevis kui ka kontserdi päeval kohapeal.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinn Muusikalinn, Tallinna Haridusamet, Tallinna Kodurahuprogramm, Mustpeade maja, Tallinna Raekoda, Rootsi-Mihkli kirik, Selver, BLRT Grupp, Hotell Telegraaf, Piletilevi, Kofuku, Digiposter jt.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop