Open/Close Menu Planet Of Talent

Nooreks muusikuks 2023 kuulutati metsosopran Sandra Laagus.

XIX Tallinna Kammermuusika Festivali lõppkontserdil, 30. augustil Mustpeade Majas anti üle Muusikute fondi PLMF  “Noore muusiku” preemia. Seekord pälvis auhinna noor andekas metsosopran Sandra Laagus. Tunnustus on pühendatud Marje ja Kuldar Singi mälestusele ning seda toetab perekond Kelam.

“Eesti saab taaskord tunda siirast rõõmu tänaseks juba mitmete saavutustega silma paistnud noore muusikatalendi üle,” ütleb PLMF looja Pille Lill. “Väikeses riigis on iga anne hindamatu väärtusega ning vajab toetust kogu muusikutee jooksul.”

“Andsime oma perega Noore muusiku preemia välja 18. korda, et anda hoogu noorte talentide arengule ning jäädvustada minu ema ja venna – heliloojate Marje ja Kuldar Sink’i – mälestust, kes nõukogude rõhuva ideoloogia tingimustes ei saanud oma andeid piisavalt realiseerida”, ütles Tunne Kelam. “Meie perel on au ja rõõm osaleda Pille Lille erakordses kodanikualgatuses, mis on andnud hindamatu panuse eesti noorte muusikute arenguks.”

Sandra Laagus (1998) alustas muusikaõpinguid Häädemeeste muusikakoolis viiuli erialal ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Aino Riikjärve viiuliklassis. Samas koolis alustas ta lauluõpinguid Triin Ella ja Juhan Tralla juhendamisel. Sandra on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakaademia klassikalise laulu eriala Juhan Tralla klassis. Ooperidebüüdi tegi ta 2022. aastal Vanemuise teatris Pireti rolliga Tõnis Kaumanni ooperis “Kaubamaja”, millele järgnesid Donna Elvira Mozarti ooperis “Don Giovanni” ning Seltsidaam Eino Tambergi ooperis “Cyrano de Bergerac”. Samal aastal Kuressaares laulis ta Papagena rolli Ain Angeri eestvedamisel valminud kogupereooperis „Võluflööt“. Hooajal 2023/24 laulab Sandra Laagus Caesari partiid Vanemuise teatris Händeli ooperi “Julius Caesar” uuslavastuses. Tema rahvusvaheline debüüt toimub Saksamaal teatris Semperoper Dresden aastal 2024, kus Sandra kanda on Mrs Smith roll Luciano Chailly ooperis “Die kahle Sängerin”. Koostöös Eesti Kontserdiga valmib 2023. sügisel Sandral Rosina roll kogupereooperis “Mängime Sevilla habemeajajat” ning detsembris soleerib ta ERSO jõulukontserdil. Ta on pälvinud 2022. aastal PLMF IV vabariiklikul vokalistide konkursil III preemia ja finalisti diplomi rahvusvahelisel vokalistide konkursil “Flame” Pariisis. 2023. aasta kevadel osales Sandra rahvusvahelisel konkursil “International Hans Gabor Belvedere Singing Competition”, kus jõudis 800 laulja hulgast poolfinaali. Ta on osalenud Perrine Madoeufi ja Ain Angeri meistrikursustel ning Nordopera programmi raames Rootsis Drottningholmi Palee Teatris barokklaulu meistrikursusel David Sterni juhendamisel (2019).

Marje ja Kuldar Singi nimelise PLMF preemia senised laureaadid: 2005 – Oliver Kuusik (tenor), 2006 – Rene Soom (bariton), 2007 – Kädy Plaas (sopran), 2008 – Priit Volmer (bass), 2009 – Maria Veretenina (sopran), 2010 – Arete Teemets (sopran), 2011 – Andreas Lend (tšello), 2012 – Kristel Pärtna (sopran), 2013 – Ivi Ots (viiul), 2014 – Johan Randvere (klaver), 2015 – Pärt Uusberg (helilooja), 2017 – Raiko Raalik (bass), 2018 – Kadi Jürgens (metsosopran), 2019 – Ille Saar (sopran), 2020 – Martin Karu (kontratenor), 2021 – Theodor Sink (tšello), 2022 – Marcel Johannes Kits (tšello).

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop