Annetekoda 2024 patroon Mart Sander kutsub osalema videovoorus.

Talendishow Annetekoda 2024 patroon Mart Sander julgustab Eestimaa elanikke sõltumata vanusest või rahvusest esitama oma annet laiemale publikule. Talendishow toimub 7. juulil kell 16 EMTA kontserdi ja teatrimajas. Videovooru tähtaeg on 9. juuni. Annetekoda 2024 korraldavad Eesti Kultuuri Koda ja Muusikute fond PLMF.

Talendishow ootab andeid kõikidelt erialadelt – rahvakunst, käsitöö, sport, leiutamine, robootika, muusika, kunst, tants, luule jne. Konkursi eesmärgiks on väärtustada igat inimest ning temas peituvat annet. See on ainulaadne ning ainus Eesti talendishow, mis suunab igas vanuses inimesi tegelema neile südamelähedase kutsumusega.

“Olen talendiarendusega tegelenud 20 aastat ning usun, et tänu oma ande avastamisele suudab inimene elada õnnelikult kooskõlas iseendaga ning realiseerida tõelist potentsiaali jõudmaks sügavaima enesetunnetuseni”, ütleb talendishow idee looja Pille Lill. “Meie riigi rahvaarvu arvesse võttes on meil vaja väärtustada ja hoida igat annet ning luua tingimused ande arendamiseks”.

Osalemiseks talendishowl on vaja saata 2-3 minutiline video oma ande esitlusega hiljemalt 9. juuniks aadressile annetekoda@kultuurikoda.eu. Video palume laadida Youtube’i keskkonda üles ja jagada meiega linki. Palume arvestada, et videole salvestatu tuleb esitada laval.

Žürii, kuhu kuuluvad eri valdkondade eksperdid, valib saadetud videomaterjalide seast välja 20 parimat esitlust finaali, mis toimub 7. juulil kell 16 EMTA kontserdi- ja teatrimajas (Tatari 13). Esimesed kolm žürii poolt välja valitud võitjat finaal-esitlusel saavad rahalise auhinna ning välja antakse mitmed eripreemiad. Samuti saavad finaalkontserdi külastajad valida publiku lemmiku. Lisanduvad eripreemiad nagu ka ka kultuurkapitali mitmete maakondlike ekspertgruppide auhinnad oma maakonna parimale. Annetekoda 2024 finaalist teeb ülekande Postimees.

“Oma andeid ei tohi mingil juhul vaka all hoida. Tule ja näita ennast sellisena, nagu sa oled,” innustab Annetekoja asutajaliige, meediategelane ja produtsent Tiina Park. “Eestlane on ju tagasihoidlik kuid see ei tule alati kasuks. Julge  pealehakkamine on pool võitu, teinekord ka terve võit. Kui sa ei tule proovima, ei saa sa kunagi teada, kui andekas oled.”

Esmakordselt toimus Annetekoda 2019. aastal. Patroonideks on olnud – 2019 Anne Veski, 2021 Uku Suviste, 2022 Vello Vaher ja sel aastal Mart Sander. Peapreemia võitjate hulgas on olnud 2019 – laulja Mirtel Põdra, flöödimängija Kert Vahtre, trummar Richard Džikia, 2021 – 10-aastane ooperilaulja Lilian Sauvola, pianist Mia Margaret Untera, trompetist Jan Marius Laur, 2022 – õhuakrobaat Deelia Jõgi, laulja Arhanna Sandra Arbma, kes esindas Eestit noorte Eurovisioonil 2023. aastal ning laulja Andres Maaniit.

Eelmise Annetekoja lühivideo on nähtav siin https://youtu.be/-KzkS9Fpg6I?si=AMi-oSNUf1tM9LTk.

Annetekoja statuut ja lähem info on leitav annetekoda.ee. Piletid 7.07 talendishowle on saadaval Piletilevis.

Annetekoda 2024 toetajate seas on Tallinna linna Kodurahuprogramm, Tallinna linna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Kultuurkapital, mitmed linna- ja omavalitsused, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Selver, Zonta Tallinn, Postimees jt.

AVASTA ENDAS ANNE JA JAGA SEDA KÕIGIGA!

Eesti Kultuuri Koda loodi 2011. aastal eesmärgiga ühendada juriidilisi ja eraisikuid, kelle soov on Eesti kultuuri sisemise jõu ja ühiskondliku kõnekuse hoidmine.