EESTI NOORTE KONTSERTORKESTER

loodi 2013. aastal dirigentide ja pedagoogide Aavo Otsa, Priit Sonni, Jaan Otsa ning Kaido Kivi initsiatiivil, kes on orkestri mänedžer. Repertuaaris pööratakse erilist tähelepanu puhkpillide kontsertmuusikale nii solistide, ansamblite kui orkestri esituses. Orkestri pillirühmade kontsertmeistriteks on üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel edukalt esinenud noored interpreedid Kerstin Laanemets (flööt), Lotte Saar (oboe), Karl Joosep Sinisalu, Isabella Runge, Valeri Trahhatšjov (klarnet), Liise Saar (fagott), Ingrid Kruusmägi, Hanna Taube (saksofon), Jaan Mesi, Laur Keller, Villem Endel Tiits (trompet), Mait Peterson, Kaspar Oskar Kramp (tromboon), Enri Remmelgas (tuuba). Orkestri tuumik esines 2013. aasta suvel XI ESTO-l San Franciscos ning pärast edukat ülesastumist loodi eesti noortest puhkpillimuusikutest eliitkoosseis. Orkestri 2014. aasta suureks muusikaprojektiks oli esinemine 14. juulil WASBE (World Association for Symphonic Bands and Ensembles) konverentsi lõppkontserdil Debrecenis (Ungari). Eesti heliloojate loomingust esitati René Eespere ja Valter Ojakääru ning Tõnis Kõrvitsa seades Raimond Valgre muusikat. Esinemine ülemaailmse organisatsiooni konverentsi lõppkontserdil tegi orkestri tuntuks paljude WASBE liikmete, sh maailma juhtivate puhkpillimuusika liidrite hulgas. Kontserdireis Ungarisse on siiani orkestri üheks tähtsündmuseks. Orkesteri eesmärgiks on tutvustada Eesti heliloojate loomingut ja meie puhkpillimängukultuuri. 

Info: http://www.musicstudio.ee/koosseisud/  

BRASS ACADEMY

on 1986. aastal Aavo Otsa initsiatiivil asutatud vaskpilliorkester, mis on välja kasvanud 1981. aastal loodud Tallinna Muusikakeskkooli vaskpilliansamblist. 30 aasta jooksul on selles mänginud paljud vaskpilliõpilased, kes on tänaseks end juba professionaalidena tõestanud. Traditsiooniliselt musitseerivad orkestris koos Tallinna Muusikakeskkooli õpilased ja EMTA tudengid. Õppeprotsessi ja helisalvestuste kõrval luuakse erinevaid võimalusi esinemispraktikaks, sealjuures ka välismaal. Nii on esinetud mitmel korral Hamburgis (Saksamaa), Tamperes ja Lieksa Vaskpillinädalal (Soome), Peterburis ja Vilniuses. Õppeeesmärgil on meistriklasse viinud läbi teiste seas prof Viktor Sumerkin, prof Juri Bolšijanov (Venemaa), Niels-Ole Bo Johansen (Taani), Patrick Lehmann (Šveits), Bert Langeler (Holland/ Eesti), Steven Verhaert (Belgia) jt. 1998. aastal valmis CD, mis andis läbilõike ansambli repertuaaris olevatest teostest. Aastatel 2012–2014 on toimunud mitmed DVD salvestused.

TALLINNA MUUSIKAKESKKOOLI TROMPETIANSAMBEL

Mõte erialaõpetust toetava ansambli- ja orkestrikoolituse loomisest küpses Tallinna Muusikakeskkoolis, kus 1977. aastal trompetiõpetamisega alustati. 1980/1981. õppeaastal mängisid ühises ansamblis Udo Meieri trombooni- ja Aavo Otsa trompetiõpilased koos õpetajatega. Esimene tõsisem etteaste oli Kiekin de Kökis, kus ansambel koosseisus Neeme Birk, Jüri Leiten, Aavo Ots (trompetid), Aabi Ausmaa, Udo Meier ja Erik Šein mängisid S. Scheidt’i teoseid.
Ka orkester on loodud 1980/81. õppeaastal ning seda on dirigeerinud paljud rahvusvaheliselt tuntud dirigendid, näiteks dirigeerimisprofessor Donald DeRoche (Chicago DePaul’ Muusikaülikoolist) ja helilooja ning dirigent, WASBE asutaja ja esimene juhtTrevor J. Ford (1996). Meistrite kõrval on orkestriga töötanud Aavo Otsa õpilased Tarmo Vaask, Endrik Üksvärav, Jaan Ots jt. Tallinna Puhkpillisümfoonikud on rahvusvahelistel konkurssidel võitnud auhinnalisi kohti, sh 1997. a Rootsis I koha, 2001. a Saksamaal II koha, 2002. a Ungaris kuldmedali, 2005. a Austrias konkursil Mid Europe hõbediplomi, 2007. a Eesti noorteorkestrite konkursil Grand Prix’ ning 2009. a samas I koha. Eesti Kooriühing valis 2006. a Puhkpillisümfoonikud aasta orkestriks. 2009. a X ülemaailmsetel Eesti Päevadel Münsteris esines Puhkpillisümfoonikud kooride ja solistide saateorkestrina ning ka kontsertnumbritega. Soleeris Neeme Ots, dirigeerisid Aavo Ots ning Jaan Ots. 2011. a mängis orkester Euroopa kultuuripealinn Tallinn kontserdiprogrammis. Läbi aastate on esinetud nii Tallinna vanalinnapäevadel kui ka teistel Tallinna üritustel ning TMKKkontsertidel Estonia kontserdisaalis.

NEEME OTS

alustas õpinguid 6-aastaselt oma isa dots. Aavo Otsa käe all ja on kaitsnud Helsingi Sibeliuse Akadeemias bakalaureuse kraadi (2011) ning lõpetanud samas magistrantuuri (2017). Erasmuse programmi raames täiendas ta end aastal 2013 Madriidis. N. Ots on osalenud väljapaistvate trompetipedagoogide meistrikursustel ning pälvinud auhindu nii Eesti kui välismaistel konkurssidel. Kammerkontserdid on viinud teda kokku tunnustatud interpreetidega nagu M. Voites, M. Palm, A. Teemets, I. Zahharenkova jpt. N. Ots on soleerinud mitmete tuntud orkestrite ees, kutsutud solistina esinema paljudele festivalidele ning ta on teinud koostööd selliste väljapaistvate dirigentidega nagu J.-P. Saraste, K. Järvi, L. Segerstam, M. Lehtinen jt. Ta on olnud trompetirühma kontsertmeister erinevates mainekates noorteorkestrites, millega on esinenud nii Eestis kui välismaal. Aastal 2015 tuli välja tema esimene heliplaat „Baroque Pictures“, koostöös orelimängija Tiia Tennoga.

TIIA TENNO

on üks hinnatumaid ansamblipartnereid Eestis, kes on lõpetanud Tartu Heino Elleri nim. Muusikakooli klaveri erialal ning nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kui ka Herfordi Kõrgema Kirikumuusikakooli oreli erialal (Saksamaa). Lisaks on ta täiendanud end Hamburgi Kõrgemas muusikakoolis ja osalenud mitmetel tunnustatud organistide meistrikursustel. Aastast 1996 töötab T. Tenno Tallinna Jaani koguduses organisti ja koorijuhina. Samuti on ta töötanud organist-koorijuhina Schnathorsti koguduses Saksamaal ja Lunde koguduses Norras ning olnud Eesti Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna juhataja (2004-2007). T. Tenno on teinud koostööd väga paljude väljapaistvate interpreetidega (O. Sinkova, N. Ots, T. Vavilov, A. Teemets, P. Lill jpt.) ja esinenud arvukate soolokontsertidega Saksamaal, Soomes, Rootsis, Norras ja Eestis. Ta on korduvalt esinenud mitmetel festivalidel ning solistina on ta teinud koostööd Eesti-Soome Barokkorkestri ja Tallinna Kammerorkestriga. Tema mängitud muusikat on hulgaliselt salvestistel Eesti Rahvusringhäälingus ning ka mitmetel kogumikplaatidel (“Eesti väärtorelid”, ERES, 2000); “Baroque Pictures” koos trompetist Neeme Otsaga (2015). T. Tenno on Eesti Orelisõprade Ühingu liige aastast 1999 ja Eesti Interpreetide Liidu liige aastast 2014.