PROGRAMM:


Pietro Mascagni (1863-1945): Santuzza aaria “Voi lo sapete, o mamma” ooperist “Talupoja au”

Giuseppe Verdi (1813-1901): Lady Macbethi aaria “Nel dì della vittoria…Vieni, t’affretta…Or tutti, sorgete” ooperist “Macbeth”

Giacomo Puccini (1858-1924): Tosca aaria “Vissi d’arte” ooperist “Tosca”

Amilcare Ponchielli (1834-1886): Gioconda aaria “Suicidio” ooperist “Gioconda”

Giuseppe Verdi Leonora aaria “Pace, pace mio Dio!” ooperist “Saatuse jõud”

esitab Ille Saar

***

Gioachino Rossini (1792-1868): Semiramide aaria “Bel raggio lusinghier” ooperist “Semiramide”
Giuseppe Verdi (1813-1901): Gilda aaria “Caro nome” ooperist “Rigoletto”
Vincenzo Bellini (1801-1835): Norma aaria “Casta Diva” ooperist “Norma”
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791): Öökuninganna aaria “Der Hölle Rache” ooperist “Võluflööt”
Jacques Offenbach (1819-1880): Olympia aaria “Les oiseaux dans la charmille” ooperist “Hoffmanni lood”

Johann Strauss (1825-1899): Adele kuplee “Mein Herr Marquis” ooperist “Nahkhiir”

esitab Maria Veretenina

ILLE SAAR

 
on lõpetanud klassikalise laulu eriala Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes 2019. a. dots. N. Kuremi klassis. 2015-16. a. täiendas ta end Erasmuse üliõpilasvahetusprogrammis Milano G. Verdi nim. Konservatooriumis laulu erialal, esinedes pearollides Puccini ooperites “Tosca” ja “Manon Lescaut”. Ta jätkas samas 2016-2018 Itaalia Vabariigi stipendiaadina magistriõppes, mille lõpetas 2019. a. prof. Daniela Uccello klassis, esitades mh. Tosti “Neli Amaranta laulu”, Rachmaninovi “Kevadveed” ja Sibeliuse “Luonnotar”. 2017. a. esines ta La Scala sõprade ühingus Milanos Eesti 100. aastapäevale pühendatud kontserdil. Ta on täiendanud end järgmiste artistide käe all: F. Patanè, R. Bruson, D. Uccello, M. Formichella, G. Banditelli, G. Ravazzi, C. Rubin, H. Gjerris, N. Shetler, K. von Binzer, K. Buhl Møller, M. Shaguch. Ille on debüteerinud peaosades Mascagni “Talupoja au” (2017, 2018; Parma), Verdi “Saatuse jõud” (2018; Veneetsia) ning aprillis 2019 debüteeris ta RO Estonia laval Krahvinna osas Mozarti ooperis “Figaro pulm”. Tema saavutuste hulka kuuluvad RO Estonia Noore Laulja Preemia “Naan Põld” (2014), Hans Teetlausi fondi (ERKF) auhind 2015 ja “Pelizzoni” Rahvusvahelise Ooperikonkursi poolfinalist (2017). 2019. aasta augustis omistas Pille Lille Muusikute Fond Illele auhinna “Marje ja Kuldar Sinki nimeline preemia Noor Laulja 2019”.

MARIA VERETENINA

on Eestis sündinud sopran, kes debüteeris  solistina Soome Rahvusooperis Helsingis aastal 2011. Boris Godunovis koos tuntud lauljuaga  Matti Salminen. Maria elab Suurbritaanias ning pidevalt esineb erinevates etendustes nii Suurbritaanias kui ka välismaal. Viimastest esinemistest olid Patriarh Kirillille,kui ta käis Suurbritaanias oktoobris 2016,mis oli pühendatud 300. aastase  õigeusu aastapäeva puhul Suurbritaanis ja Tema Kuninglikule Kõrgusele prints Charlesile Londonis Sourouzh katedraalis detsembris 2016. Maria on on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes maades: Rootsis, Soomes, Venemaal, Itaalias, Hispaanias, Ausrtias, Ungaris, Saksamaal ja Suurbritaanias. Ta on esinenud sellistes prestiizikates saalides nagu Peterburi Filarmoonia, Kammeroopera Viinis, Kuninglik Muusikaakadeemias Londonis, Zaragoza kontsertsaalis, Püha Johanne väljak Londonis, Astrahhani filarmoonias ja Estonia Kontsertsaalis. Ta on saanud tihti  Eesti raadio ja Televisiooni külaliseks.

Maria alustas oma lauluõpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Maarika Eensalu juures ning samal ajal käis ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ettevalmistuskursusel prof. Tamara Novitšenko juhendamisel. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat laulmise erialal (õpetajaks dots. Nadja Kurem ja prof. Jaakko Ryhänen), jätkas õpinguid EMTA magistrantuuris prof. Jaakko Ryhäneni juures ja seejärel täiendas end Santa Cecilia akadeemias Roomas, Itaalia (Prof. Rebecca Berg).2007 osales Maria G.F.Händeli oratooriumi “Saul” solistina Rootsis.

Maria on osalenud meistrikursustel Montserrat Caballé, Wilma Vernocchio, Teresa Zylis-Gara, Ingrid Kremling, Maria Acda, Larissa Gergieva, Peter Woss juhendamisel.

2001.a. sai ta I preemia Läänemeremaade noorte rahvalaulu ja akadeemilise soololaulu rahvusvahelisel konkursil ja samal aastal – II preemia noorterahvusvahelisel konkursil “Saules Starini 2002” (Daugavpils, Leedu), 2005.a. osales Eesti rahvamusika konkursil “Muusikatriad”  (Viljandi, Eesti), kui sai I preemia ja auhinda Parima interpretatsiooni eest, 2006.a. sai diplomi rahvusvahelisel konkursil “Merevaikkollane ööbik” (Kaliningrad, Venemaa), 2006.a. võttis osa IV rahvusvahelisest Isabella Jurjeva nimelisest vene romansi konkursist (Tallinn, Eesti), kus võitis II preemia, 2006.a. sai II preemia ja erilist auhinda kohustusliku laulu eest Hendrik Krummi nimelisel lauljate konkursil (Kuresaare, Eesti), 2009.a. sai Eesti noorte interpreetide konkursi “Con brio” finalistiks, 2009.a. võitis III preemia VI Klaudia Taevi nimelisel konkursil.

Aastal 2014  Maria sai Grand Prix rahvusvahelisel konkursil Londonis, mis oli pühendatud vene-inglise muusikale.

Maria repertuaar on nii lai ja tema rollide hulka  kuuluvad Kleopatra (Händel, Giulio Cesare), ÖÖKUNINGANNA  (Mozart,Võluflööt), Fiordiligi (Mozart, Cosi fan tutte), Zerlina (Mozart, Don Giovanni), Olympia and Antonia (Les Contes d’Hoffmann), Liu (Puccini, Turandot), Lauretta (Puccini, Gianni Schicchi), Musetta (Puccini, La Boheme), Violetta (Verdi, La Traviata), Marfa (Rimsky-Korsakov, Tsars Bride), Xenia (Mussorgsky, Boris Godunov), Tatjana (Tchaikovsky, Eugene Onegin).