Open/Close Menu Planet Of Talent

Kammermuusika festival kulmineerub homme Mustpeade Majas orkestri ja tippsolistidega.

XIX Tallinna Kammermuusika Festivali “Grande Finale” galakontserdil 30. augustil kell 19 Mustpeade Majas kõlavad Griegi Holbergi süit, Vivaldi kontsert kahele tšellole, festivali resideeruva helilooja Rein Rannapi “Cantilena” viiulile ja orkestrile, mis on pühendatud Anna-Liisa Bezrodnyle ja Jaan Räätsa kontsert kammerorkestrile. Traditsiooniliselt selgub galakontserdil PLMF preemia “Noor Muusik 2023” laureaat. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF.
“Terve nädal on muusikasõpradel olnud imeline võimalus kuulda klassikalise muusika tippteoseid parimate interpreetide esituses,” ütleb festivali looja Pille Lill. “Südames on rahu, tänu ja valdav õnne tunne, aitäh kõigile!”Homsel, 30.08 lõppkontserdil juhatab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Kammerorkestrit Jan Söderblom, kes on Soome Kammerorkestri dirigent ning sage külaline orkestrite ees nii Soomes kui mujal Skandinaaviamaades. Solistidena astuvad orkestri ees ülesse festivali kunstiline juht ja tippviiuldaja Anna-Liisa Bezrodny, tšellistid Jan-Erik Gustafsson (FI) ning Marcel Johannes Kits. Kontserdil annab perekond Kelam kaheksateistkümnendat korda üle Marje ja Kuldar Sinki nimelise preemia Eesti noorele muusikatalendile. Eelmiste auhindade saajaid näeb siit https://plmf.ee/et/preemiad/.
Festivali eelviimased kontserdid toimuvad täna 29. augustil Rootsi-Mihkli kirikus. Kell 17 astuvad üles Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru ja Piia Paemurru, kelle kontserdil pealkirjaga “Muusika ja igavik” kõlavad Schuberti, Räätsa jt teoseid. Kell 21 samas kirikus algab muusikaõhtu, kus musitseerivad Anna-Liisa Bezrodny, Ivi Ots, Jan Söderblom, Kaija Lukas, Razvan Popovici, Jan-Erik Gustafsson, Marcel Johannes Kits ja Irina Zahharenkova. Vastavalt pealkirjale “Müstiline universum” on kavas Frank Bridge’i fantaasia klaverikvartetile ja Arnold Schönbergi “Kirgastunud öö”.
Täpsem informatsioon ja festivali kava: www.tallinnkammerfest.ee.
Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne kontsertide algust kohapeal (20/15€).

Lisainfot vaata ka www.plmf.eeFacebookist ja Instagramist.

Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn, Klassikaraadio, Nordic Hotel Forum, hotell Telegraaf, Piletilevi, Selver jpt.

© Muusikute Fond PLMF 2023. Kodulehe autor W3b.ee

0
    0
    Your Cart
    Your cart is emptyReturn to Shop