Eesti keel English Pусский
  Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Rapla kirikumuusika festival

Pildid / - RKF_Kohtume_taas_bänner

 

Rapla Kirikumuusika Festival sai alguse 1993. aastal koostöös Soome kirikumuusikutega eesmärgiga tutvustada festivalipublikule maailma rikkalikku muusikapärandit. Aastate jooksul on ette kantud arvukalt klassikalise muusika kullafondi kuuluvaid teoseid ning mitmeid suurvorme. 1997. aastal väljus festival Rapla Maarja-Magdaleena kiriku müüride vahelt ning haare on ulatunud teistesse Eesti linnadesse ja maakondadesse. Professionaalsel tasemel muusika on kõlanud ka Rapla maakonna väikestes külakirikutes ning kaunites mõisates. Festivalil on astunud üles enamus Eesti muusikaeliidist ning välisesinejaid üle maailma. 2016. aastal oli peaesinejaks Ameerika Riikide Talentide Orkester YOA koos maailmakuulsate muusikutega - prantsuse tšellist Gautier Capuçon, dirigendid Carlos Miguel Prieto Mehhikost ja Benjamin Zander Suurbritanniast. Alates 2010. aastast on festivali raames korraldatud Rahvusvaheline Rapla Suvekool meistrikursustega lauljatele, keelpilli- ja puhkpillimängijatele ning dirigentidele. Samast aastast on festivali kunstiliseks juhiks ooperilaulja ja omanimelise muusikute fondi looja Pille Lill ning korraldajaks PLMF.

Festival on aastatel 2015-2018 pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega.

2017. aasta festival oli pühendatud Reformatsiooni 500-ndale aastapäevale ja patrooniks oli EELK peapiiskop URMAS VIILMA.

Juubelifestivali peaesinejaks oli EESTI RIIKLIK SÜMFOONIAORKESTER, solist ANNA-LIISA BEZRODNY (viiul), dirigent MIHHAIL GERTS.

 

KOHTUMISENI 2018. aasta suvel!  

 
Informatsioon festivali kohta avaldatakse jooksvalt  www.raplafestival.ee 

 
raplafestival.ee      Festivali Facebook      Toimunud festivalid